KİRALIK CEPHE İSKELESİ

Fotoğraflar yükleniyor

İlan No 191
İlan Tarihi 28 Eylül 2022

CEPHE İSKELE NEDEN UCUZDUR?

Cephe iskele çeşitleri fiyatları birçok yapı ve dış cephe sistemine göre oldukça fiyatlıdır. Bunun nedenlerinden biri de iskelenin temel yapısında kullanılan malzemelerin uygun fiyatlı olmasıdır. İskelelerin pek çok sektör tarafından talep görmesi ve tercih edilmesi, stokta çok daha malzeme olmasını sağlamakta bu durum da fiyatların daha makul seviyede olmasını sağlamaktadır.

Cephe iskele iş yükünü azaltmada ve iş performansını arttırmada oldukça etkilidir. Bu durumda tamamen standartlara uygun üretimi sağlanmış malzeme ile hizmet veren uzman ekiple çalışmanın önemi de azımsanmayacak niteliktedir.

Cephe iskele farklı yapı büyüklüklerine göre uygulanabilen yapı ile ilgili iç ve dış tüm cephelerin emniyetli bir şekilde yapılmasını sağlayan sistemdir. Kalite standartlarına uygun olarak üretilen iskeleler amacına daha fazla hizmet ediyor olacaktır. Bu anlamda iskele seçiminin önemi oldukça büyük olup iskeleyi doğru kurmak da hayati önem taşımaktadır.

CEPHE İSKELE NE İŞİMİZE YARAR?

Günümüzde farklı alanlarda kullanılmak üzere pek çok iskele sistemi kullanılmaktadır. Bu iskelelerden en aktif olarak kullanılanı da cephe olarak kullanılan iskelelerdir. Bu iskelelerin en temel amacı binaların ve yapıların iç yüzeylerinin yanı sıra dış yüzeylerini daha hızlı bir şekilde tamamlamaktır. Bu iskeleler her boyuttaki yapılar için kurulup kullanılabilmektedir.

İnşaat iskelesi olarak da adlandırılan cephe iskele inşaat işlerinin yanı sıra yapıların bakım, onarım ve restorasyon gibi işlerinin de süratli bir şekilde tamamlanabilmesini sağlamaktadır. İnşaat ve yapı alanında çalışan personeller bu iskele sayesinde daha yüksek katlara çıkabilmektedirler. İskelenin yapısını boru, platform gibi aksesuarlar oluşturmaktadır.

CEPHE İSKELE NE KADAR SÜRÜYOR?

İskele kurarak üzerinde çalışmak işlerin daha hızlı tamamlanmasını sağlarken güvenli iskele kurumu büyük önem arz etmektedir. İskelelerin güvenli bir şekilde kurulabilmesi için mutlaka profesyonel ekipler den yardım alınmalıdır. Yapılacak en ufak bir hata istenmeyen sonuçların ortaya çıkmasına neden olabilecektir.

Kurulacak iskelenin ne kadar sürdüğü yapının büyüklüğüne ve işçiliğin oranına bağlıdır. İskele kurmak için zemin kontrollerinin mutlaka yapılması gerekir. Bu durum iskelenin yıkılmasını ve kaymasını engeller. Ardından iskelenin tüm parçaları birbiri ile sağlam bir şekilde bağlanır. Tüm bunların yapılması belli bir zaman çerçevesinde gerçekleşir.

Standartlara uygun yapılmayan ve istenilen kalitede olmayan iskeleler dayanıklılık bakımından garanti vermez. Bu da iş kazalarına neden olur. Hızlı iskele kurmak adına dikkatsizce iskele kurmaktan mutlaka kaçınılması gerekmektedir.

CEPHE İSKELE AVANTAJLARI NELERDİR?

İskele sistemi ile çalışıyor olmak oldukça avantaj sağlayan bir işlemdir. Cephe olarak iskele sistemi kullanmak ise en fazla faydanın sağlandığı sistemler arasında yer almaktadır. Bu iskele sisteminde çok yönlü bağlantı sağlanmaktadır. Bu nedenle oldukça güvenlidir. Merdiven sistemi daha rahat ve daha kolay bir şekilde kullanılabilmesini sağlar.

Zaman kavramına önem verenler ve sürecin olabildiğince hızlı işlemesini sağlayanlar açısından büyük kolaylık sağlar. İskele ile yapılar daha hızlı tamamlanmaktadır. Birçok iskele sistemine göre daha ucuz işlemdir. Birçok sektör ağırlıklı olarak bu iskele sistemine yönelmektedir.

Üst katlara taşınması gereken malzemeler zahmetsiz bir şekilde bu iskele ile taşınabilmekte, bu da iş verimini doğrudan arttırmaktadır. Koordinasyon içerisinde çalışma yürütmek için inşaat iskelesinin mutlaka kurulması gerekir.

İş yerleri için en önemli şey güvenliktir. İşçi ve çevre güvenliğinin en etkili bir şekilde sağlanabilmesi için standartlara uygun ve denetlenebilir bir iskele yapısı hayati önem taşımaktadır.

387 kez görüntülendi.